Blog jubilerski poświęcony finezyjnej biżuterii. Znajdziesz tu piękne wyroby ze srebra, złota oraz innych metali szlachetnych. Poza ozdobami publikuję porady i ciekawostki z branży jubilerskiej.

Srebro

środa, 25 stycznia 2012Delikatna obrączka ze srebra zrobiona z najwyższej próby metalu szlachetnego – srebra 925. Biżuteria pasuje szczególnie do noszenia na specjalne okoliczności. Gustowne srebro zapewni Tobie świetny nastrój.Wyrób srebrny to nieodzowny i podkreślający urodę detal nienagannego ubioru. Odwiedź stronę firmową Bizant.pl i zakup szykowane i niedrogie obrączki ze srebra.

czwartek, 17 marca 2011Ujmujący naszyjnik ze srebra zrobiony z metalu szlachetnego próby 925. Polerowany wyrób na wysoki połysk nadaje się przede wszystkim do noszenia do szkoły. Eleganckie srebro zapewni na długo świetny nastrój.Ozdoba ze srebra próby 925 to niezbędny i polecany detal wizerunku. Poczuj przyjemny dotyk szlachetnego metalu delikatnie pieszczącego Twoją wrażliwą skórę. Zobacz jak śliczna biżuteria zmysłowo przylega do Twojego ciała i podkreśla Twój naturalny wdzięk. Salon jubilerski Kwarc.eu poleca nietuzinkowe naszyjniki srebrne.

No dobrze, nie samą srebrną biżuterią człowiek żyje. Warto poruszyć inne tematy z branży jubilerskiej. Tym razem zajmę się perłami hodowlanymi. Perły hodowlane to perły powstałe w wyniku ingerencji z zewnątrz, polegającej na wprowadzeni zarodka perły (lub innego obcego ciała) do płaszcza muszli perłopława. Takie perły nie są imitacją, lecz produktem naturalnym, chociaż powstałym przy współudziale człowieka. Do rozpoczęcia hodowli perłopławów doprowadził rosnący popyt na perły. Wyróżnia się kilka odmian o zastosowaniu jubilerskim: perły Biwa – białe, o atrakcyjnym połysku i nieregularnych kształtach; wytwarzane przez słodkowodnego małża Hiropsis Schlegeli, dobrze zaaklimatyzowanego w jeziorze Biwa–ko (Japonia), bąblowe (perła pęcherzowa, blister) – spłaszczone, nieregularne, zawierające różne zanieczyszczenia; perły takie powstają na wewnętrznej skorupie małża jako brodawkowa narośl, należy ją oddzielić od muszli (jest półkolista), Palau – wytwarzane przez małże z rodzaju Pinctada Margaritifera, hodowanego na wyspach Palau (USA), japońskie – imitacje pereł naturalnych kulistych; otrzymywane przez sklejanie dwóch pereł połówkowych. Pierwsze farmy powstały w Japonii w 1913 r. (południowa część wyspy Honsiu). Od 1956 r. perły hoduje się w północnej i zachodniej Australii. Dziś istnieją liczne farmy w Azji Południowej. Perły hodowlane stanowią ponad 90% handlu perłami. Farmy hodowlane zakłada się na morzu - (perły hodowlane słonowodne) i w jeziorach - (perły hodowlane słodkowodne). Morskie małże wytwarzające perły żyją na wydłużonych ławicach małżowych blisko wybrzeży na głębokości około 15 –20 m. Mają wielkość dłoni, a ich średnia długość życia wynosi około 13 lat. W naturze tylko jeden na 30 –40 małżów kryje perłę. (źródło:wikipedia.org)

czwartek, 27 stycznia 2011Subtelny srebrny łańcuszek w całości wykonany ze srebra próby 925. Srebro polerowane ręcznie nadaje się do szkoły i na uczelnię. Nic nie podkreśli Twojej urody i wdzięku jak srebrna biżuteria. Biżuteria ze srebra to niezbędny i podkreślający urodę szczegół każdego ubioru. Już dziś odwiedź sklep internetowy Kwarc.eu i zamów w atrakcyjnej cenie łańcuchy srebrne. Specyfikacja biżuterii Wyrób jubilerski: łańcuszek Biżuteria: damska Materiał: srebro próby 925 Powierzchnia srebra: polerowana Zastosowanie: na szyję Środki do konserwacji biżuterii: płyn do czyszczenia srebra Profesjonalne czyszczenie srebra wykona: jubiler

13:32, srebro_925 , Srebro
Link Dodaj komentarz »Porywający łańcuch srebrny wykonany z najwyższej próby metalu szlachetnego.Biżuteria srebrna polerowana zwłaszcza nadaje się do pracy. Nic nie podkreśli Twojej urody i wdzięku jak zmysłowa biżuteria srebrna. Biżuteriato świetny i efektowny element modnej kreacji. Wyraź emocje w srebrnych kształtach! Podaruj ukochanej osobie mały drobiazg. Sklep jubilerski Kwarc.eu przedstawia szykowne i niedrogie srebrne łańcuchy

.Gustowny łańcuszek srebrny zrobiony z najwyższej próby srebra i ocechowany zgodnie z prawem probierczym. Biżuteria pasuje do noszenia na uroczystości. Eleganckie srebro zapewni na długo świetny nastrój.Ozdoba srebrna to doskonały i polecany drobiazg do nienagannego ubioru. Tylko wyobraź sobie jak śliczna biżuteria zmysłowo przylega do Twojego ciała i podkreśla Twój naturalny wdzięk. Pozwól sobie na odrobinę przyjemności. Sklep inetrenetowy Kwarc.eu poleca w atrakcyjnej cenie łańcuchy ze srebra.

Zanim wybierzesz się na zakupy biżuterii dowiedz się więcej o właściwościach wyrobów jubilerskich wykonanych metodą elektroforezy. Elektroforeza jest procesem nakładania ochronnej warstwy polimeru na powierzchnie przedmiotów przewodzących prąd. Srebro jest doskonałym przewodnikiem prądu elektrycznego i pod tym względem przewyższa złoto, miedź. Biżuteria srebrna pokryta jest w każdym miejscu identyczną powłoką polimerową. W celu uzyskania odpowiedniej barwy wyrobów jubilerskich wykorzystuje się kolory podłoża i nakładanego polimeru. Dzięki temu bransoletki, kolczyki, pierścionki, wisiorki, broszki i naszyjniki uzyskują metaliczne kolory takie jak złoto, miedź, chrom, czarny nikiel. Elektroforeza to ekologiczna technika opracowana w celu ograniczenia zanieczyszczeń środowiska. Elektroforeza ogranicza także alergiczny wpływ np. niklu wykorzystywanego do utwardzania biżuterii srebrnej. Polimerowa powłoka tworzy warstwę ochronną podwyższającą odporność powierzchni biżuterii na ścieranie. Zabezpiecza powierzchnię wyrobów jubilerskich przed niszczącym działaniem promieniowania UV. Ekspozycja na światło słoneczne nie niszczy warstwy. Biżuteria srebrna pokryta polimerem jest odporna na pot (bardzo agresywny rozpuszczalnik) oraz nie zmienia koloru w wyniku procesu utleniania. Elektroforeza jest najnowszą technologią wykorzystywaną do pokrywania powierzchni biżuterii w celu ochrony srebrna przed ciemnieniem. Technika ta pozwala na tworzenie ciekawych kolorów, niemożliwych do uzyskania w dotychczas znanych technologiach. Niewłaściwe użytkowanie biżuterii srebrnej przez ocieranie jej o twarde i ostre przedmioty może doprowadzić do zniszczenia warstwy ochronnej. Należy unikać używania niektórych rodzajów dezodorantów i perfum o zawartości alkoholu pow. 60%. Bezpośrednia opryskiwanie powierzchni biżuterii pokrytej technologią elektroforezy może spowodować zniszczenia struktury polimeru. Zalecane jest zakładanie biżuterii srebrnej po ok. 15 minutach od momentu użycia perfum. Ponadto zawarty w perfumach alkohol o tym stężeniu niszczy również bursztyn, perły, masę perłową oraz niektóre patyny stosowanie w biżuterii. Podstawową zasadą użytkowania biżuterii srebrnej jest unikanie opryskiwania jej perfumami. W serwisie jubilerskim znajdziesz przykłady i ofertę biżuterii wykonanej metodą elektroforezy.

 
1 , 2

Bizant sklep jubilerski

Specjalnie dla Ciebie przygotowałam starannie wyselekcjonowane kolczyki, wisiorki, bransoletki i wiele innych finezyjnych wyrobów jubilerskich.

Interesującą biżuterię w atrakcyjnej cenie znajdziesz w sklepie jubilerskim Bizant.pl. Unikalną ofertą firmy jest biżuteria męska: spinki do mankietów i kolczyki męskie oraz damska biżuteria srebrna.

Przed zakupem biżuterii warto porównać ceny w sklepach internetowych oraz sprawdzić opinie o sprzedawcy.

(c) 2009 Jubilerski.blox.pl.